← Назад до новин
Електромобілі

Продажі електромобілів в Іспанії: вересень 2026 року

Продажі електромобілів в Іспанії: вересень 2026 року

Поки реєстрація автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння все ще значною мірою залежить від діяльності компаній, флотів та служб оренди автомобілів, електромобілі змогли скористатися попитом серед приватних покупців, досягнувши одного з найкращих результатів у своїй історії.

Ця зміна також помітна у розподілі ринку. Tesla знову показала особливо високі результати, як це завжди буває наприкінці кварталу, тоді як Leapmotor та Geely різко просунулися вперед, поставивши кілька своїх моделей до числа найбільш продаваних електромобілів. У результаті традиційні виробники, особливо європейські, стикаються з дедалі складнішими умовами.

Дані, зібрані Луїсом Вальдесом, також показують, що зростання відбувається не лише завдяки компаніям. Сегмент приватних осіб став одним із головних рушіїв електроенергетичного ринку, настільки, що кількість зареєстрованих електромобілів серед приватних осіб зросла на 91% порівняно з тим самим місяцем минулого року.

Електромобілі складають 18,4%, а приватні особи прискорюють зміни

Іспанський ринок завершив вересень з новим максимумом для електромобілів, які склали 18,4% від усіх зареєстрованих автомобілів. Цей показник є особливо значущим, оскільки він з’являється у момент, коли кількість зареєстрованих автомобілів на внутрішньому паливі демонструє значно слабкішу тенденцію розвитку.

За даними DGT станом на 29 вересня налічується 14.942 електромобілі (BEV), що на 66,9% більше, ніж 8.952 у аналогічний період минулого року. Кількість гібридних автомобілів з можливістю підзарядки (PHEV) сягнула 11.276 одиниць, що на 31,6% більше, ніж рік тому, і становить 13,8% від загального ринку.

Різниця стає ще цікавішою, якщо подивитися, хто купує ці автомобілі. Серед зареєстрованих електромобілів у аналізованому періоді 11.469 належали приватним особам, що становить 76,8% від загальної кількості, тоді як 3.473 одиниці були зареєстровані компаніями.

Продажі електромобілів в Іспанії: вересень 2026

Саме тут з’являється один із ключових показників місяця. Згідно з аналізом, кількість реєстрацій електромобілів серед приватних осіб зросла на 91% у порівнянні з попереднім роком, тоді як решта ринку ледве змогла просунутися вперед. На думку аналітика, традиційні бренди вдаються до масових продажів автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, щоб позбутися своїх моделей, тоді як справжній попит поступово зміщується у бік електромобілів.

І хоча кількість електромобілів та автомобілів з можливістю підзарядки зростає, контраст створюють традиційні двигуни, які все більш очевидно втрачають свої позиції. Станом на 29 вересня кількість бензинових автомобілів склала 12.551 одиницю, що на 38,1% менше, тож їхня частка становить 14,8%, тоді як дизельних автомобілів було зареєстровано 8.594 одиниці – на 29,2% менше, ніж роком раніше, що дає їм частку 10,15%.

Гібридні автомобілі без можливості підзарядки – це інша історія. Їхня кількість становила 32.771 одиницю, що на 12,4% більше порівняно з попереднім роком, і вони продовжують залишатися технологією з найвищою часткою на ринку – 35,8%.

Частка за технологією: вересень 2026

Гібридні автомобілі без можливості підзарядки: 35,8%

Електромобілі: 18,4%

Бензинові автомобілі: 14,8%

Гібридні автомобілі з можливістю підзарядки: 13,8%

Дизельні автомобілі: 10,1%

Інші: 7,1%

Аналіз за вересень саме на це явище вказує. Автоматизація двигунів з внутрішнім згорянням набуває важливого значення, і частина таких автомобілів згодом потрапить на ринок вживаних авто. Водночас вважається, що затримки у певних операціях з автопарками та процесах автоматизації заважають електромобільному ринку досягти частки, близької до 20%.

Продажі електромобілів в Іспанії: бренди

Tesla зберігає лідерство завдяки Model 3 та Model Y, але найбільшим прогресором є Leapmotor. Цей китайський бренд включив чотири моделі до списку 30 найбільш продаваних електромобілів, тоді як BYD також має чотири моделі в цьому рейтингу. Geely додає ще дві моделі, XPeng — одну, а Deepal — ще одну. Загалом присутність китайських виробників є значно сильнішою порівняно з європейськими.

Дані про реєстрацію електромобілів показують, що Tesla має 3.732 одиниці, за нею йде BYD з 1.688 одиницями та Leapmotor з 1.203 одиницями. Geely, яка нещодавно розпочала свою комерційну діяльність із дуже обмеженою лінійкою продукції, досягла показника у 576 одиниць. Renault має 528 одиниць, а Volkswagen — 505.

Послідовний розвиток Leapmotor особливо примітний. Цей бренд фіксує річний приріст на рівні 603,5% у загальній кількості своїх електромобілів та досягає 1.203 одиниць. Geely, з іншого боку, вже має 576 реєстрацій, оскільки є новим учасником ринку.

Найбільш помітна зміна спостерігається при переході до деталей моделей. Tesla Model 3 відстає лише на 30 одиниць від першого місця на іспанському ринку — за даними вересневого звіту їх кількість становить 2.530 одиниць, тоді як Toyota C-HR очолює рейтинг із 2.560 зареєстрованими автомобілями. З цих автомобілів Toyota 438 належать до їхньої електричної версії.

Результат є особливо значущим, оскільки Tesla Model 3 чітко домінує серед приватних покупців — 2 256 одиниць, що демонструє, наскільки електромобіль Tesla знайшов попит поза складами автокомпаній. Дані DGT також посідають Model 3 на першому місці серед електромобілів — 2 528 одиниць, проте ці американські дані слід сприймати з обережністю, адже політика Tesla полягає у накопиченні продажів до кінця кварталу.

Окремо варто згадати Tesla, яка через накопичення замовлень наприкінці кварталу може дещо спотворити свої дані. Якщо орієнтуватися на дані минулого року та порівняти перші три квартали 2026 року з аналогічним періодом 2025 року, Tesla досягла сумарного зростання на 9,51%, що було зумовлене сильним стартом року (зростання на 43,01% у Q1 та на 19,36% у Q2), що повністю компенсувало скорочення на 18,84%, зафіксоване у третьому кварталі порівняно з піком у той самий період попереднього року.

Це означає, що Tesla росте, але швидкістю, нижчою за темпи зростання ринку електромобілів, через що вона втрачає частку ринку.

Квартал

Продажі 2024 (шт.)

Продажі 2025 (шт.)

Продажі 2026 (шт.)

Зміна 2025 проти 2026 (Q1-Q3)

Перший квартал

3.594

3.171

4.535

+43,01%

Другий квартал

3.646

4.003

4.778

+19,36%

Третій квартал

3.998

5.139

4.171

-18,84%

Загальна сума (Q1-Q3)

16.695

12.313

13.484

+9,51%

Чи не купили ви нещодавно Tesla Model Y чи Model 3? Ось як краще доглядати за вашою батареєю під час кожного заряджання

У рейтингу моделей Tesla Model 3 лідирує серед електромобілів із 2.528 одиницями, що на 27,8% більше, ніж у попередньому році; за ним йде Model Y із 1.204 одиницями та зростанням на 18,4%. BYD Dolphin Surf досягає 521 одиниці, що на 3,5% більше, а Kia EV3 — 446 одиниць, що на 15,6% менше, ніж минулого року.

Нижче наведені моделі: BYD ATTO 3 EVO – 535 одиниць, що на 98,8% більше; Leapmotor B10 – 486 одиниць; BYD ATTO 2 – 475 одиниць, що на 15,8% більше; Toyota C-HR+ – 438 зареєстрованих автомобілів; а також новий Geely E5 – 383 одиниці.

Поява Geely є особливо цікавою. Китайський гігант, власник таких брендів, як Volvo, зміг посадити Geely E5 у верхню частину списку, а тепер додає ще й новий Geely E2, який за перший повний місяць накопичив 262 одиниці. Цього достатньо, щоб обігнати європейських виробників, які присутні на іспанському ринку електромобілів протягом десятиліть.

Leapmotor також демонструє, що вже не є лише брендом-прототипом. Окрім показників B10, компанія має ще й дані про B05 – 267 одиниць, що значно менше, тоді як T03 майже досягає цього показника – 244 зареєстровані автомобілі.

Ситуація європейських виробників є значно складнішою. Згідно з аналізом Луїса Вальдеса, жоден з автомобілів європейського бренду не потрапив до десятки найпопулярніших електромобілів місяця. Renault Twingo став першим, хто зміг подолати цю бар’єр, посівши десяте місце серед приватних покупців, випередивши Renault 5; Volvo EX30 та Citroën ë-C3 опинилися далі в списку.

Renault Twingo проданий у кількості 220 одиниць серед приватних покупців та 230 у загальному ринку, що перевищує показники Renault 5 – 170 одиниць серед приватних покупців та 210 у всьому ринку. Volvo EX30 проданий у кількості 231 одиниця серед приватних покупців, а Citroën ë-C3 – 168 одиниць.

Ці дані є особливо цікавими, адже два європейські моделі, які найкраще справляються у сегменті преміум-автомобілів, належать саме до найбільш доступних за ціною категорій. Twingo та ë-C3 демонструють, що існує простір для конкурентоспроможних європейських продуктів, якщо безпосередньо братися за сегмент цін та розмірів, де зростає попит.

Ми протестували новий Renault Twingo – доступний європейський електромобіль, який кидає виклик своїм китайським конкурентам

Але, ймовірно, найважливішим показником є не кількість одиниць конкретного бренду, а швидкість змін у розподілі. Згідно з вересневим аналізом, уперше чотири бренди досягли позначки у 1 000 електромобілів протягом одного місяця, причому жоден з них не є європейським. Tesla, BYD та Leapmotor становлять значну частину цього обсягу, а четверте місце вже наближається до цієї позначки завдяки дуже швидкому розвитку.

Таким чином іспанський ринок стає особливо привабливим для китайських виробників. Причина полягає не лише у ціні: існує також набагато ширший вибір електромобілів, тоді як деякі традиційні європейські виробники все ще перегруповують свої лінійки та графіки випуску.

А що з Volkswagen?

Volkswagen ID. Cross починає вироблятися в Іспанії

Показники Volkswagen, як окремого бренду, так і всієї групи, є дуже тривожними, хоча спостерігаються ознаки відновлення. У вересні німецький виробник як бренд поступився місцем Geely, опинившись на досить скромному дев’ятому місці з 520 одиницями всіх своїх моделей та часткою ринку 3,4%. Це дуже далеко від 24,1% у Tesla, яка посідає перше місце з 3 738 одиницями, від 2 290 одиниць та 10,9% у BYD, а також від 1 412 одиниць у Leapmotor, яка займає 7,8% ринку.

Позитивним моментом є те, що після кількох років бездіяльності Volkswagen нарешті активізувався та представив нове покоління електромобілів. Volkswagen ID.Polo разом із своїм «братом» Cupra Raval, безумовно, стимулюватимуть ринок у найближчі місяці. Також поява нового ID.Cross дозволить покращити досить слабкі показники Volkswagen. І все це вони робитимуть завдяки кампанії під слоганом «Made in Spain».

Бренд

Кількість зареєстрованих автомобілів у вересні 2026 року

Частка

Річна зміна

TESLA

3.733

24,1%

+27,3%

BYD

1.688

10,9%

+26,5%

LEAPMOTOR

1.203

7,8%

+854,8%

KIA

869

5,6%

+63,3%

MERCEDES-BENZ

702

4,5%

+164,9%

TOYOTA

677

4,4%

+52,8%

RENAULT

580

3,7%

+102,1%

GEELY

576

3,7%

—

VOLKSWAGEN

520

3,4%

+122,2%

BMW

409

2,6%

+45,6%

CITROEN

347

2,2%

+71,8%

VOLVO

328

2,1%

+281,4%

FORD

321

2,1%

-9,3%

HYUNDAI

299

1,9%

-33%

MINI

289

1,9%

+4%

SKODA

289

1,9%

+35,7%

DEEPAL

282

1,8%

—

XPENG

273

1,8%

+340,3%

MAZDA

220

1,4%

+423,8%

CUPRA

214

1,4%

+170,9%

Загалом

15 468

100%

+62,7%

Сума за рік за групами

Реєстрації

Частка

BYD

13 596

12,8%

TESLA

13 473

12,7%

HYUNDAI/KIA

10 882

10,2%

STELLANTIS

10.457

9.8%

GRUPO VOLKSWAGEN

10.366

9.7%

TOYOTA

6.892

6.5%

BMW-MINI

6.301

5.9%

GRUPO RENAULT

5.922

5.6%

MERCEDES-BENZ

5.678

5.4%

GEELY

3.658

3.4%

FORD

2.962

2.8%

DEEPAL

2.722

2.6%

XPENG

1.846

1.7%

SAIC MOTOR

1.498

1.4%

NISSAN

1.132

1.1%

CHERY

204

0.2%

Загалом

106.100

100%

Висновок

Volvo EX30 FCE

Висновок може бути таким: вересень є демонстрацією того, що відбувається, коли пропозиція починає задовольняти попит, який довгий час не мав достатньої кількості продуктів. Іспанія стала особливо привабливим полем для тестувань для китайських брендів через обмежену доступність деяких європейських продуктів та меншу відданість певним брендам.

Кінцевий результат — це ринок у процесі повної трансформації. Автомобілі з електроприводом досягають історичного рівня у 18,4%, попри перевагу двигунів внутрішнього згоряння, тоді як Tesla зберігає домінуюче положення на ринку преміум-автомобілів, а китайські бренди поступово займають все більше місця серед лідерів.

Дизельне та бензинове паливо все ще займають значно більшу частку в абсолютних показниках, проте їхній розвиток стає дедалі нерівномірнішим. Дизельне паливо стрімко втрачає позиції, а бензинове ледве зростає, тоді як гібридні автомобілі та, особливо, електромобілі посилюють свою присутність на ринку. Ринок все ще далекий від повністю електричного, але співвідношення сил, яке існувало кілька років тому, швидко змінюється.

TeslaBYDVolkswagenBMWMercedesHyundaiKiaFordGMVolvoStellantisRenaultNissanToyotaSkodaCupraCitroenXpengLeapmotorEVBEVPHEV

Джерело: Forococheselectricos