← Назад до новин
Різне

Renault 4. Сентимент діє, але дальність руху потрібно підрахувати.

Renault 4. Сентимент діє, але дальність руху потрібно підрахувати.

У статті:

Renault 4 мав стати таким же популярним, як джинси – так вважали 65 років тому

Сьогодні новий електричний Renault 4 дуже вдало продовжує цю традицію

Є два варіанти ємності акумуляторів

Запас ходу? До 400 км з більшою ємністю

Ціни? Від 130,5 тис. злотих за версію Urban до 152,5 тис. за Comfort

У цьому ціновому діапазоні на ринку вже є справді великий вибір

Renault 4 мав стати як джинси

Перший Renault 4 з’явився у 1961 році. За понад три десятиліття було вироблено понад 8,1 млн екземплярів. Це був перший легковий автомобіль Renault з переднім приводом, але його значення виходило за межі технічних рішень. Велика задня дверцята, плоский підлога та виймна задня спинка дозволяли легко перетворювати цей невеликий сімейний автомобіль на фургон.

Ідея належала тодішньому керівнику Renault П’єру Дрейфусу. Він хотів автомобіля, який був би таким універсальним, як джинси: доступного за ціною, міцного та підходящого для різних ситуацій. До міста та на село, на роботу у тиждень та у сімейну поїздку на вихідних. Ціна мала настільки велике значення, що на етапі розробки було встановлено ліміт у 350 тисяч тодішніх франків, а конструктори називали проект просто „350“.

З часом Renault 4 став постійною частиною французького ландшафту. Ним користувалися сім’ї, підприємці, пошта та жандармерія, яка обрала саме цю машину завдяки її значним перевагам, а також тому, що вона відповідала одному з найважливіших критеріїв тендерної специфікації: «Усередині має можливість сидіти особа в головному уборі».

Renault 4. Сентимент працює, але діапазон потрібно розрахувати - img 60f595a01e25e
Renault 4. Сентимент працює, але діапазон потрібно розрахувати - Знімок екрана 2026 10 29 о 11.25.20
Renault 4. Сентимент працює, але діапазон потрібно підрахувати - скріншот 2026 10 29 о 11.25.03
Renault 4. Сентимент працює, але діапазон потрібно підрахувати - r21

Схожість видна відразу

Новий Renault 4 дуже вдало продовжує традиції попередника. Фари, об’єднані в одну передню панель, вертикальні тричастинні задні ліхтарі та характерне бічне віконце біля стовпчика C дозволяють швидко розпізнати сімейну схожість. Схожі елементи також присутні у виступах нижньої частини кузова.

Все виглядає свіжо та має власний стиль. Renault не переборщила з декоративними елементами, а проста, трохи коробчаста форма чудово підходить до історії цієї моделі. Серед багатьох схожих між собою кросоверів „Renault 4“ чітко вирізняється.

Renault 4. Сентимент працює, але дальність руху потрібно розрахувати - IMG 3938
Renault 4. Сентимент працює, але дальність руху потрібно розрахувати - IMG 3940

Іконічний дизайн, тобто ще трохи кольору

Екземпляр у версії Iconic, який ми тестували, вражає також своїм інтер’єром. Найбільше увагу привертають сидіння – сірий колір у поєднанні з темним оздобленням та жовтими акцентами виглядає чудово та надає салону особливого характеру. Жовті деталі також є на панелі приладів, поруч із підсвічуваним написом „Renault 4“.

Варто також подивитися вгору. Цікаво сформована стеля з випуклим візерунком – це одна з тих дрібниць, які легко пропустити на фотографіях, але в реальності справляють гарне враження. Разом із оббивкою вони створюють інтер’єр, у якому просто приємно перебувати.

Iconic також пропонує кілька практичних додатків: підігрів передніх сидінь та керма, датчики паркування спереду, ззаду та з боків, а також функцію автоматичного паркування. Ззовні цю версію відрізняють 18-дюймові диски Parisienne.

Дві версії на вибір

Параметр

Урбанний діапазон

Діапазон для комфортних поїздок

Чиста ємність акумулятора

40 кВт·год

52 кВт·год

Потужність двигуна

120 к.с.

150 к.с.

Діапазон руху за стандартом WLTP

до 308 км

до 409 км

Максимальна потужність заряджання постійним струмом

80 кВт

100 кВт

Максимальна потужність заряджання змінним струмом

11 кВт

11 кВт

Доступні версії оснащення

evolution

techno, iconic, iconic plein sud

Брутто-ціна з каталогу від

130 500 злотих (evolution)

152 500 злотих (techno)

Екземпляр, який ми тестували, мав більший акумулятор на 52 кВт·год, але навіть він залишив певний прогалину. На коротких міських маршрутах споживання енергії було високим, і лише після довшої поїздки воно починало нормалізуватися. Тож у осінніх умовах доводилося думати про зарядку частіше, ніж ми хотіли б.

Парадоксально, але кращі показники показала „четвірка“ поза містом. На маршруті довжиною близько 80 кілометрів, переважно по дорозі S8, при швидкостях 100–110 км/год та температурі близько 10°C автомобіль споживав у середньому 16,5 кВт·год/100 км. Під час повернення, при швидкостях 120–130 км/год та температурі близько 7°C, цей показник зріс до 23 кВт·год/100 км. Умовні 409 км за стандартом WLTP – це одне, а їзда восени по маршруту – інше. З урахуванням наших показників повна батарея теоретично вистачила б при більш повільній швидкості на близько 315 км або при швидшій – на 226 км. Якщо використовувати її на рівні 80–10% заряду, у нас буде відповідно близько 220 або 158 км пробігу.

Також було б корисно швидше заряджання. Максимальна потужність у 100 кВт сьогодні є досить скромною, а під час нашої зупинки автомобіль не досягав рівня 63 кВт. Багато що залежить від умов, але після швидшої ділянки маршруту було б добре заряджатися трохи ефективніше.

Google полегшує життя, а камера заднього виду розчаровує

Сильною стороною Renault є мультимедійна система openR link із вбудованими послугами Google. Карти, які працюють безпосередньо в автомобілі, доступ до додатків та планування маршруту з урахуванням можливостей зарядки — це рішення, якими справді хочеться користуватися.

Сам інтерфейс є зрозумілим, має цікавий вигляд та в цілому працює ефективно. Однак іноді траплялися затримки під час перемикання між режимами відображення. Вони не суттєво ускладнювали керування, але були помітними та трохи псували гарне враження. Більше заперечень викликає камера заднього виду. Якість зображення є низькою та не відповідає тому, чого можна очікувати від сучасного автомобіля за таку ціну. Особливо з огляду на те, що інші елементи цифрової частини салону виглядають значно краще.

Що можна купити за подібну ціну?

У Renault 4 немає легкої місії, адже серед невеликих електромобілів вже стало досить щільно. Існують дешевші автомобілі для міста, є більші моделі для сім’ї, а за ціну повністю оснащеної „четвірки“ можна також почати шукати автомобіль із більшою батареєю.

Модель та версія

Ємність батареї

Запас ходу за стандартом WLTP

Ціна каталогу без ПДВ від

Fiat Grande Panda E Pop

44 kWh

320 км

107 000 zł

Hyundai Inster Pure

42 kWh

327 км

110 500 zł

Citroën ë-C3 Aircross YOU Comfort Range

44 kWh / 43,7 kWh чисто

308 км

122 800 zł

Hyundai Inster Modern Long Range

49 kWh

370 км

127 500 zł

Renault 4 evolution Urban range

40 kWh чисто

308 км

130 500 zł

Citroën ë-C3 Aircross YOU Extended Range

54,2 kWh / 52,8 kWh чисто

400 км

131 300 zł

Renault 4 techno Comfort

52 кВт·год чисто

409 км

152 500 zł

Renault 4 iconic Comfort

52 кВт·год чисто

409 км*

161 500 zł

Kia EV3 Air Standard Range

58,3 кВт·год

436 км

166 900 zł

Jeep Avenger Electric Longitude

54 кВт·год brutto

400 км

169 900 zł

Kia EV3 Air Long Range

81,4 кВт·год

605 км

184 900 zł

Renault приваблює своїм зовнішнім виглядом, цікавим інтер’єром та якісною мультимедійною системою. Це автомобіль, характер якого легко полюбити. Слабша камера заднього виду та періодичні обрізання екрана потребують покращення, але найважливіше питання стосується дальності поїздки. При спокійній їзді модель Renault 4 може бути економною у використанні енергії. На коротких осінніх маршрутах та при швидкій їзді її обмеження стають значно помітнішими.

Тож до Renault 4 варто підходити з симпатією до його зовнішнього вигляду та з конкретним планом використання. Дизайн вразить вже під час першої зустрічі. Чи вистачить акумулятора, найкраще перевірити на власному маршруті.

Піотр Зіолковський