← Назад до новин
Електромобілі

Реєстрації у жовтні: електричний Mercedes GLC вже на 3-му місці

Реєстрації у жовтні: електричний Mercedes GLC вже на 3-му місці

Які є найуспішнішими моделями серед понад 94 000 нових реєстрацій електромобілів у жовтні? Ми проаналізували дані Федерального управління автомобільних доріг. Виявилося, що цього разу лідером рейтингу є добре відомий Volkswagen ID.7, тоді як електричний Mercedes GLC набирає обертів та посідає 3-тє місце.

Зображення 1: Mercedes Benz GLC 4MATIC EQ IAA

Mercedes-Benz GLC

Фото: Mercedes-Benz

Як відомо, показники моделей від KBA з’являються завжди трохи пізніше, ніж дані про реєстрацію нових автомобілів за виробниками та типами приводу. Тож у нашій окремій статті від середи ви зможете ознайомитися з загальними тенденціями – наприклад, у жовтні в Німеччині було зареєстровано 94 086 нових електромобілів. Це означає, що кількість зареєстрованих електромобілів порівняно з минулорічним місяцем зросла на 79,4 відсотка. Частка суто електромобілів серед усіх новозареєстрованих легкових автомобілів піднялася до 37,0 відсотка, досягнувши таким чином нового максимуму.

Тож давайте тепер подивимося на цифри моделей – причому, як завжди, розглядатимемо лише електромобілі. Виявляється, що асортимент електромобілів постійно зростає, про що свідчать не лише численні новинки, представлені тут у electrive, а й певна цифра: 221. Це кількість повністю електричних моделей, які KBA зафіксувало цього року з принаймні однією реєстрацією.

Звісно, серед них є й деякі особливі випадки, як-от останній VW e-up!, який, ймовірно, ще залишався на складі, або електроавтовантажівка eActros 600, переобладнана у автомобіль для подорожей навколо світу Тобіаса Вагнера, яка була зареєстрована як легковий автомобіль, а не як вантажівка, через свої характеристики.

Проте з іншого боку існують моделі з дуже високими показниками продажів: лише два електромобілі — Skoda Elroq та Tesla Model Y — з початку року у Німеччині отримали понад 30 000 нових реєстрацій. Загалом 20 моделей електромобілів у період з січня по жовтень у Федеративній Республіці досягли обсягу продажів щонайменше 10 000 одиниць. А 99 моделей електромобілів мали понад 1 000 одиниць продажів. До речі, з початку року в Німеччині було зареєстровано 698 230 нових електромобілів.

Топ-10 у жовтні: VW та Skoda по двічі

Давайте розглянемо деталі та спочатку подивимося на десять найуспішніших моделей електромобілів у жовтні. Як і в попередні місяці, велика кількість з цих моделей належить до концерну VW: на першому місці — VW ID.7, на другому — Skoda Elroq, на п’ятому — VW ID.4 (включаючи ID.5), на шостому — Skoda Enyaq, на сьомому — VW ID.3, а на восьмому — Cupra Tavascan. Таким чином, шість із десяти найкращих електромобілів походять від автоконцерну з Вольфсбурга.

Варто також звернути увагу на 3-тє місце: там знаходиться повністю електричний Mercedes GLC, який порівняно з вереснем піднявся на шість позицій вище — до 9-го місця. Раніше GLC у версії з двигуном внутрішнього згоряння був найуспішнішою моделлю Mercedes, а тепер, будучи електромобілем, також користується великою популярністю. Вона настільки висока, що наразі для електро-GLC, налаштованого за бажанням клієнта, потрібно чекати шість місяців.

Новачки Cupra Raval та Skoda Epiq у Топ-30

Що ще відбувається на ринку? Нова серія Electric Urban Car Family від концерну Volkswagen із доступними електромікроавтівками також набирає обертів. Її представники — Cupra Raval та Skoda Epiq — у жовтні вже потрапили до Топ-30 електромобілів за кількістю нових реєстрацій у Німеччині.

І ось загальний огляд із Топ-30 найпопулярніших електромобілів, які найчастіше реєструвалися в Німеччині:

| Місце | Бренд | Модель | Жовтень | Січень–жовтень |

| --- | --- | --- | --- | --- |

| 1 | VW | ID.7 | 3.576 | 26.048 |

| 2 | Skoda | Elroq | 3.542 | 34.441 |

| 3 | Mercedes | GLC | 3.429 | 11.772 |

| 4 | BMW | iX1 | 3.215 | 20.534 |

| 5 | VW | ID.4, ID.5 | 3.188 | 21.772 |

| 6 | Skoda | Enyaq | 2.882 | 27.226 |

| 7 | VW | ID.3 | 2.813 | 27.165 |

| 8 | Seat | Tavascan | 2.784 | 13.214 |

| 9 | Mercedes | CLA | 2.772 | 20.231 |

| 10 | Tesla | Model Y | 2.534 | 31.998 |

| 11 | Mini | Mini | 2.515 | 17.209 |

| 12 | Audi | Q4 e-tron | 2.336 | 11.852 |

| 13 | Audi | A6 e-tron | 2.096 | 17.167 |

| 14 | Citroën | ë-C3 | 1.854 | 12.521 |

| 15 | Audi | Q6 e-tron | 1.849 | 15.978 |

| 16 | Dacia | Spring | 1.743 | 9.392 |

| 17 | Volvo | EX30 | 1.591 | 6.650 |

| 18 | BMW | iX3 | 1.523 | 11.055 |

| 19 | VW | ID. Buzz | 1.520 | 9.421 |

| 20 | Mercedes | GLB | 1.470 | 8.911 |

| 21 | Leapmotor | B10 | 1.457 | 5.528 |

| 22 | Cupra | Born | 1.398 | 14.257 |

| 23 | Kia | EV2 | 1.387 | 7.172 |

| 24 | Hyundai | Inster | 1.343 | 11.462 |

| 25 | Cupra | Raval | 1.246 | 6.200 |

| 26 | Ford | Explorer | 1.114 | 9.854 |

| 27 | Renault | R5 | 1.089 | 8.202 |

| 28 | MG Motor | 4 Urban | 1.086 | 1.086 |

| 29 | Skoda | Epiq | 1.070 | 1.451 |

| 30 | Mazda | CX-6e | 1.050 | 2.057 |

Ще не у списку Топ-30, але це також моделі, які варто мати на оці: VW ID. Polo, ще один представник родини електричних міських автомобілів, має вже понад 2.000 нових реєстрацій у Німеччині з моменту початку поставок. А новий електромобіль-седан BMW i3 налічує вже близько 750 одиниць.

У обох моделей це не місячні показники, а показники з початку року, хоча поставки розпочалися значно пізніше. Проте це приводить нас до списку Топ-30 з початку року, який суттєво відрізняється від рейтингу окремого місяця — жовтня. Тут лідирують Skoda Elroq, Tesla Model Y та Skoda Enyaq, тоді як Mercedes GLC, який з’явився цього року, посідає лише 17-е місце:

| Місце | Бренд | Модель | Січень–жовтень | Жовтень |

| --- | --- | --- | --- | --- |

| 1 | Skoda | Elroq | 34.441 | 3.542 |

| 2 | Tesla | Model Y | 31.998 | 2.534 |

| 3 | Skoda | Enyaq | 27.226 | 2.882 |

| 4 | VW | ID.3 | 27.165 | 2.813 |

| 5 | VW | ID.7 | 26.048 | 3.576 |

| 6 | VW | ID.4, ID.5 | 21.772 | 3.188 |

| 7 | BMW | iX1 | 20.534 | 3.215 |

| 8 | Mercedes | CLA | 20.231 | 2.772 |

| 9 | Mini | Mini | 17.209 | 2.515 |

| 10 | Audi | A6 e-tron | 17.167 | 2.096 |

| 11 | Audi | Q6 e-tron | 15.978 | 1.849 |

| 12 | Tesla | Model 3 | 15.466 | 397 |

| 13 | Cupra | Born | 14.257 | 1.398 |

| 14 | Cupra | Tavascan | 13.214 | 2.784 |

| 15 | Citroën | ë-C3 | 12.521 | 1.854 |

| 16 | Audi | Q4 e-tron | 11.852 | 2.336 |

| 17 | Mercedes | GLC | 11.772 | 3.429 |

| 18 | Hyundai | Inster | 11.462 | 1.343 |

| 19 | BMW | iX3 | 11.055 | 1.523 |

| 20 | BMW | i4 | 10.038 | 933 |

| 21 | Ford | Explorer | 9.854 | 1.114 |

| 22 | VW | ID. Buzz | 9.421 | 1.520 |

| 23 | Dacia | Spring | 9.392 | 1.743 |

| 24 | Mercedes | GLB/EQB | 8.911 | 1.470 |

| 25 | Leapmotor | T03 | 8.818 | 1.048 |

| 26 | Fiat | 500 | 8.502 | 968 |

| 27 | Kia | EV3 | 8.261 | 907 |

| 28 | Renault | R5 | 8.202 | 1.089 |

| 29 | BMW | 5er | 8.130 | 884 |

| 30 | Opel | Grandland X | 7.503 | 644 |

Цікаво: серед китайських автомобілів типу BEV лише модель Leapmotor T03 потрапила до Топ-30 цього року. Натомість BYD, яку часто вважають електромаркою, не має жодної моделі в цьому списку – і це через дві причини: по-перше, у виробника є більший асортимент електромоделей, але кожна з них окремо не досягає високих показників продажів; по-друге, з початку року частка автомобілів типу BEV серед нових реєстрацій у Німеччині становить лише 39 відсотків, тоді як 61 відсоток усіх майже 48 000 нових реєстрацій цієї марки в Німеччині припадає на гібриди з можливістю підзарядки.

Стратегічний перехід BYD та інших китайських брендів від автомобілів типу BEV до PHEV через високі спеціальні мита ЄС на електромобілі з Китаю призвів до того, що ЄС та Китай домовилися про своєрідні обмеження на імпорт китайських гібридних та плагін-гібридних автомобілів.

Ще одне спостереження наприкінці: хоча деякі традиційні виробники займають високі місця в рейтингу моделей електромобілів, це зовсім не означає, що частка BEV у загальних продажах є високою. Так, з початку року компанія Volkswagen змогла продати у Німеччині 87 907 електромобілів. Однак, враховуючи загальну кількість 442 775 новозареєстрованих легкових автомобілів від VW, частка електромобілів становить лише 19,9 відсотка. У інших німецьких традиційних брендів цей показник вищий: 24,0 відсотка у Mercedes-Benz, 26,6 відсотка у BMW, 27,0 відсотка у Audi та навіть 35,6 відсотка у Porsche.

Однак найвищу частку електромобілів серед традиційних брендів має Kia: цей південнокорейський бренд займає 51,4 відсотка ринку BEV у Німеччині. Цьому сприяє широкий асортимент електромоделей – шість автомобілів різного розміру від EV2 до EV9, а також електрофургон PV5.

TeslaBYDVolkswagenBMWMercedesHyundaiKiaFordVolvoPorscheAudiRenaultSkodaCupraOpelFiatDaciaMGLeapmotorEVBEVPHEVhybridplug-in

Джерело: electrive.net