Ультралегкі електровелосипеди для доріг із двигунами з невеликою потужністю зараз у моді: ось 5 найкращих варіантів.

Категорізація доріг у велоспорті є досить консервативною: і це стосується не лише електровелосипедів, адже в цілому цей вид спорту довго залишався поза досягненнями сучасних тенденцій. У випадку з електровелосипедами користувачі не сприймали позитивно їзду в звичайній групі з використанням допомоги під час педалювання, яка, звісно, походить від двигуна: адже це робило їхніх власників «менш справжніми велосипедистами».
Ми вже знаємо, що це уявлення досить поширене, але, наприклад, у випадку гірських велосипедів, здається, що воно поступово (на щастя) зникає. А шосейні велосипеди, хоча й повільніше, але також поступово стають все більш поширеними. Що було потрібно цій категорії електровелосипедів? Велосипеди, які не виглядали б як електричні. І бренди це розуміють, випускаючи моделі, які не схожі на eBikes.

Що потрібно електровелосипеду, щоб досягти успіху на шосе?
Якщо поглянути на каталоги найбільш інноваційних виробників, можна побачити, що вони докладають значних зусиль, щоб пропонувати дорожні моделі, які сподобаються тим користувачам, хто хоче скористатися перевагами електровелосипеда, не відставаючи від колег у групі, які не користуються eBikes. Для цього електровелосипед дорожнього типу має:
Мати раму на рівні «м’язистого» велосипеда: у цій категорії найбільш затребувані рами з карбону, тож хороший електровелосипед дорожнього типу обов’язково має її мати. Його геометрія не повинна сильно відрізнятися від геометрії «м’язистого» велосипеда, щоб забезпечити відповідну прохідність. Однак наявність двигуна дозволяє збільшити радіус дії, тому більшість виробників створюють рами для eBikes у стилі Gran Fondo з більш розслабленою (зручною) геометрією.
«Мінімалістичні» двигун та акумулятор: за винятком сильних підйомів, їзда на шосейному велосипеді зі швидкістю понад 25 км/год є надзвичайно простою. Тож електровелосипед також має здатність тримати цю швидкість, тому існують дві умови: по-перше, нам не потрібна велика потужність двигунів — достатньо невеликого зусилля для підйому. Це означає, що також не потрібні акумулятори з дуже великою ємністю. А по-друге, все це дозволяє зменшити вагу, що є необхідним для ефективної їзди без допомоги двигуна. Крім того, низька вага сприяє тому, про що йшлося у попередньому розділі, а саме тому, що електрошосейні велосипеди мають мати характеристики, порівнянні зі звичайними «м’язовими» велосипедами.

Чудове оснащення: користувачі шосейних велосипедів стають дедалі вимогливішими під час вибору нового транспортного засобу. У цьому виді спорту популярні ексклюзивні моделі з високим (і дорогим) рівнем оснащення. Це не означає, що велосипеди середнього класу не продаються, але велосипеди вищого класу користуються великим попитом. Саме тому, щоб e-Road мав успіх, його асортимент має включати дуже ексклюзивні моделі, і ми вже починаємо їх бачити.
Наш вибір
Ми провели пошуки та дослідження, щоб у цьому звіті представити ті моделі, які, на нашу думку, є найкращими для досягнення успіху: ми не обмежилися лише певними серіями, а навели безпосередньо модель кожної з них, яка, на нашу думку, найкраще поєднує характеристики, про які ми згадували раніше. Обрано 5 моделей: BMC Teammachine 01 AMP TWO (9.999 євро), Canyon Endurace:ONfly SUB-10 (9.999 євро), Ridley E-Noah Ultegra Di2 (від 7.999 євро), Scott Fastlane 10 (7.999 євро) та Trek Domane+ SL 9 AXS (8.999 євро).
BMC Teammachine 01 AMP TWO (9.999 євро)
Ми обрали Teammachine AMP замість Roadmachine AMP через більш спортивний підхід до використання: він оснащений дуже легким двигуном з низькою потужністю, що робить цей велосипед майже «м’язистим». Як завжди, він випромінює характерну для BMC ексклюзивність: його каркас виготовлений з вуглецевого волокна 01 Premium від бренду, яке забезпечує відмінне співвідношення жорсткості та ваги. Хоча це не найексклюзивніша модель серії Teammachine AMP, її вага залишається дуже низькою — лише 10,2 кг. Основний акцент робиться на чистій та потужній продуктивності, причому геометрія цього велосипеда майже не відрізняється від геометрії моделей без двигуна від цього швейцарського бренду.

Встановлений двигун — це той, що зараз є надзвичайно популярним у таких велосипедах: це двигун TQ HPR40, центральний двигун вагою приблизно як колісна шина (лише 1 170 г), який забезпечує дуже помірні показники (максимальна потужність 200 Вт та крутний момент 40 Нм), щоб велосипедист міг продовжувати відчувати велосипедну їзду, близьку до їзди на м’язах. Як справжній сучасний двигун, його потужнісні характеристики можна налаштовувати за допомогою додатку. Акумулятор — це легкий акумулятор TQ ємністю 292 Вт·год, який за бажанням можна доповнити пристроєм Range Extender ємністю 160 Вт·год.

Обладнання „потужне“: електронна коробка передач Shimano Ultegra Di2 (2x12), вуглецеві колеса CE 40 SL Carbon (диски для шин шириною 34 мм), вуглецева рульова колонка ICS Carbon Evo або вуглецева вилка Teammachine SLR 01 Gen 5 з вбудованою лампою роблять електровелосипед на рівні славної історії бренду Teammachine.
Технічні характеристики
Каркас: вуглецеве волокно 01 Premium // Двигун: TQ HPR40 // Акумулятор: TQ 292 Вт·год // Коробка передач: Shimano Ultegra Di2 (диски 50-34d / касета 11-34d) // Колеса: CE 40 SL Carbon // Шини: Vittoria Corsa N.EXT 700x34 // Рульова колонка: ICS Carbon Evo // Вага: 10,20 кг // Більше інформації тут: BMC Teammachine AMP 01 TWO
Canyon Endurace:ONfly SUB-10 (9 999 євро)
У назві Canyon з гордістю вказано, що це електровелосипед для доріг вагою менше 10 кг: адже ця спеціальна версія Endurace:ONfly SUB-10 важить лише 9,86 кг, що є дуже високим показником. Для цього німецький бренд створив чудову карбонову раму вагою менше 1 кг (а саме 949 г у розмірі M), яку доповнив компонентами найвищої якості.

Підхід цього велосипеда є конкурентоспроможним (як і може бути у будь-якого електровелосипеда), з агресивною геометрією, яка робить його дуже реактивним транспортним засобом: як ми вже зазначали раніше, він призначений бути «м’язистим» велосипедом, але з невеликим додатковим запасом потужності. Для цього «невеликого додаткового запасу потужності» вони також поклалися на легкий двигун TQ HPR40. Повторюємо ще раз: максимальна потужність 200 Вт, крутний момент двигуна 40 Нм, нескінченна кількість налаштувань та акумулятор ємністю 292 Вт·год, який можна доповнити зовнішнім акумулятором ємністю 160 Вт·год.
Обладнання є дуже ексклюзивним, адже окрім зниження ваги на вагах воно забезпечує бездоганну роботу, на рівні велосипедів без двигуна: наприклад, тут є легка коробка передач Shimano Dura-Ace Di2 (2x12), вуглецеві колеса DT Swiss ERC 1100 Dicut та інші компоненти високої якості з вуглецевого волокна. Варто також зазначити інші деталі, які роблять Endurace:ONfly SUB-10 велосипедом, придатним для довгих поїздок, такі як комплект фар та GPS-трекер, які живляться від самої батареї двигуна.
Технічні характеристики
Каркас: вуглецеве волокно // Двигун: TQ HPR40 // Батарея: TQ 292 Wh // Коробка передач: Shimano Dura-Ace Di2 (диски 50-34d / касета 11-34d) // Колеса: DT Swiss ERC 1100 Dicut // Шини: Schwalbe Pro One Evo Tube Type 700x28 // Руль: CP0048 PACE T-Bar // Вага: 9,68 кг // Більше інформації тут: Canyon Endurace:ONfly SUB-10
Ridley E-Noah Ultegra Di2 (від 7.999 євро)
Ridley пишається тим, що є першою маркою, яка випустила повністю аеродинамічний електровелосипед, і, дивлячись на новий E-Noah Ultegra Di2, ми вважаємо, що це справді так. Каркас з вуглецевого волокна має дизайн, успадкований від версії Noah без двигуна, з масивними профілями, які ідеально маскують його статус електровелосипеда: якщо на більш тонких каркасах «легких» електровелосипедів комплект двигун-батарея майже не помітний, то на цьому E-Noah його взагалі не можна розпізнати...
І знову ми стикаємося з беззаперечним королем легких електровелосипедів — двигуном TQ HPR40 (200 Вт, 40 Нм) та тонким акумулятором TQ (292 Вт·год), з опційним пристроєм для подовження дальності їзди (160 Вт·год). Ця легка комплектація, разом із відмінною конструкцією рами, дозволила досягти ваги менше 11 кг (Ridley не вказує точну вагу), що є дуже вражаючим показником для моделі Aero.
Обладнання може бути настільки якісним, наскільки дозволяють наші фінанси: ми обрали версію Ultegra Di2, яка, звісно, оснащена електронною системою передач від Shimano. Але завдяки достатній кількості грошей ми можемо створити велосипед своєї мрії. Існує безліч різних дизайнів та кольорів для оздоблення рами. Ми можемо вибрати до 3 варіантів коліс (особливо приваблюють ексклюзивні DT Swiss ARC 1600 або Zipp 303S, обидві за додаткову плату у 899 євро), карбонові рульові колонки, різні вилки та сідла – коротше, довгий перелік елементів, які можуть підвищити ексклюзивність (і значно підняти ціну) вже й так ексклюзивного E-Noah від Ridley.
Технічні характеристики
Каркас: вуглецевий // Двигун: TQ HPR40 // Акумулятор: TQ 290 Вт·год // Передача: Shimano Ultegra Di2 (диски 50-34d / касета 11-34d) // Колеса: DT Swiss ERC 1600 // Шини: Vittoria Corsa N.EXT 700x30 // Руль: Forza Stratos Pro // Вага: +- 11 кг // Більше інформації тут: Ridley E-Noah Ultegra Di2
Scott Fastlane 10 (7 999 євро)
Швейцарський бренд представив цей велосипед на початку року як гідного спадкоємця бездвигунової моделі Addict: новий Fastlane — це велосипед для альпінізму з геометрією, яка ідеально повторює геометрію Addict. Саме в таких деталях видно зусилля виробників останнім часом. З візуальної точки зору це дуже легкий каркас (вуглецевий HMX), що підтверджується зазначеною вагою: наша версія 10 важить 10,6 кг на вагах.
Знову ми стикаємося з двигуном TQ HPR40 (200 Вт та 40 Нм), який виявляється ідеальним для цієї нової хвилі легких велосипедів, замінюючи попередні двигуни з валом. Варто зазначити, як його інтегрували у раму, створюючи враження велосипеда без двигуна. Акумулятор має ємність 292 Вт·год, а, як і у інших велосипедах, додатковий акумулятор доступний як опція.
Це не верхній рівень опрацювання, але цей Fastlane 10 оснащений усім необхідним, щоб виділитися серед нашої групи: трансмісія — електронна Shimano Ultegra Di2 (2x12), а колеса — аеродинамічні з вуглецевого волокна Syncros Capital 1.0 40. Руль та стійка виготовлені самою компанією Scott під брендом Syncros; примітним є світлодіодний фара, приєднаний безпосередньо до стійки — дуже практична деталь.
Технічні характеристики
Каркас: вуглецеве волокно // Двигун: TQ HPR40 // Акумулятор: TQ 290 Вт·год // Передача: Shimano Ultegra Di2 (диски 50-34d / касета 11-34d) // Колеса: Syncros Capital 1.0 40 // Шини: Schwalbe PRO ONE Fold 700x34 // Руль: Syncros Creston iC SL // Вага: 10,6 кг // Більше інформації тут: Scott Fastlane 10
Trek Domane+ SL 9 AXS (8 999 євро)
Ми обрали найвищу версію, яка водночас є найлегшою: ця Domane+ SL 9 AXS важить 11 кг. Її рама виготовлена з вуглецевого волокна OCLV500 від цього бренду та, ймовірно, є найбільш рухливою серед усіх моделей у цьому огляді, з шириною колісної бази до 40 мм та більш розслабленою геометрією. Крім того, це єдина модель у цьому огляді, яка оснащена електронним однодисковим приводом — а саме SRAM Red AXS XPLR (1x13), який зручніший у керуванні, хоча має більш значні передачі між собою.
А ця Trek, яка потрапила сюди серед останніх, також обрала комплект двигун-батарея TQ: HPR40 (200 Вт та 40 Нм) відповідає за плавне приведення цієї Domane+ SL 9 у рух, проте для збільшення автономності була встановлена батарея ємністю 360 Вт·год. Це ще одна деталь їхнього підходу до довгих дистанцій.
Оскільки це верхня модель, оснащення, звісно, дуже ексклюзивне — з якісними компонентами, такими як уже згадана коробка передач чи набір коліс Aeolus RSL 37 з вуглецевого волокна від бренду Bontrager, що належить до Trek. Периферійні елементи також вироблені самим Bontrager, особливо варто відзначити руль та вилку з вуглецевого волокна. Також він має набір фар, що стає обов’язковим елементом для того, щоб бути поміченим на дорозі.
Технічні характеристики
Каркас: вуглецеве волокно OCLV500// Двигун: TQ HPR40 // Акумулятор: TQ 360 Wh // Коробка передач: SRAM Red AXS XPLR (диск 44d / касета 10-46d) // Колеса: Bontrager Aeolus RSL 37 // Шини: Bontrager Kwaremont 700x35 // Руль: Bontrager Pro Riser Carbon // Вага: 11 кг // Більше інформації тут: Trek Domane+ SL 9 AXS
Підсумок
Ці 5 велосипедів демонструють, що якщо виробник хоче продавати шосейні електровелосипеди, йому слід обрати подібний підхід: моделі з дизайнами (а навіть назвами), запозиченими у найкращих класичних моделей з його каталогів, з практично ідентичною геометрією, двигунами з невеликою потужністю та загальною вагою, яка не сильно відрізняється. І наші героїні цьому відповідають.