← Назад до новин
Різне

Вантажівки, універсали, автобуси: електромобілі стрімко розвиваються в Європі, але дизель все ще залишається популярним

Вантажівки, універсали, автобуси: електромобілі стрімко розвиваються в Європі, але дизель все ще залишається популярним

Ще дивовижніше те, що кількість зареєстрованих дизельних вантажівок також зросла – на 6,6% протягом перших дев’яти місяців 2026 року. Іншими словами, електричні вантажівки швидко набирають популярності, але цей ріст ще не призводить до зниження продажів дизельних вантажівок. Обидва типи двигунів демонструють зростання кількості зареєстрованих одиниць на загалом більш динамічному ринку.

Також читайте

Електричні вантажівки: світові продажі зросли на 75% лише за шість місяців

Німеччина, Франція, Нідерланди: три країни становлять основну частину електричних вантажівок

З січня по вересень 2026 року в Європейському Союзі було зареєстровано 245 079 нових вантажівок, з яких 12 873 – електричні, що на 7,5% більше, ніж роком раніше.

Розвиток електромобільності на континенті зовсім не є однорідним. Три країни відіграють особливо важливу роль у цій динаміці: Німеччина, Франція та Нідерланди.

У Німеччині кількість зареєстрованих повністю електричних вантажівок з можливістю підзарядки зросла на 77,2% протягом перших дев’яти місяців року. У Франції також спостерігається сильний зріст – на 60,2%, тоді як у Нідерландах – на 57,5%.

Разом вони становлять 74% усіх зареєстрованих повністю електричних вантажівок з можливістю підзарядки в Європейському Союзі.

Детальніше кажучи, Німеччина значно лідирує — у неї зареєстровано 5 601 електричний вантажівка, що становить 43,5% від загальноєвропейського показника. Її зростання спричинене вантажівками вагою 16 тонн і більше, кількість яких майже подвоїлася (+91,3%, до 1 722 одиниць), тоді як кількість вантажівок вагою від 3,5 до 16 тонн зросла на 71,6% (3 879 одиниць).

У Франції ситуація протилежна: кількість вантажівок вагою від 3,5 до 16 тонн зросла на 86,6% (974 одиниці), тоді як кількість важких вантажівок зросла на 36% (771 одиниця). У Нідерландах є 1 195 вантажівок середньої ваги (+40,3%) та 1 022 важкі вантажівки (+83,8%).

Нідерланди та Скандинавія лідирують, Італія — у стагнації

Якщо враховувати розмір кожного ринку, саме Нідерланди та скандинавські країни є лідерами. Кожен п’ятий новий вантажівка, зареєстрований у Нідерландах, тепер є електричним (20,2 %), випереджаючи Швецію (18,4 %) та Данію (16,5 %). Незважаючи на свої обсяги, Німеччина (9,5 %) та Франція (5,3 %) значно відстають.

У іншому кінці рейтингу кілька великих ринків демонструють зниження. У Італії кількість зареєстрованих електричних вантажівок зменшилась на 47,7 % — до 260 одиниць, що становить лише 1,2 % від загальної кількості. Іспанія (1,6 %) та Польща (0,7 %) також залишаються нижче рівня 2 %, хоча це третій та четвертий за величиною ринки вантажівок у Європейському Союзі.

Поза Європейським Союзом Велика Британія зареєструвала 3 246 електричних вантажівок (+46,9 %), що становить 7,8 % від її ринку. Швейцарія (27,4 %) та Норвегія (23,6 %) мають одні з найвищих показників електрифікації в Європі.

Електричні вантажівки: топ-10 за продажами в Європі – січень–вересень 2026 року

Країна

9 місяців 2025 року

9 місяців 2026 року

Зміни

Частка електричних вантажівок

Німеччина

3 160

5 601

+77,2 %

9,5 %

Нідерланди

1 408

2 217

+57,5 %

20,2 %

Франція

1 089

1 745

+60,2 %

5,3 %

Швеція

682

830

+21,7 %

18,4 %

Данія

468

641

+37,0 %

16,5 %

Австрія

214

393

+83,6 %

7,3 %

Іспанія

342

374

+9,4 %

1,6 %

Італія

497

260

-47,7 %

1,2 %

Бельгія

233

200

-14,2 %

3,1 %

Польща

107

181

+69,2 %

0,7 %

Загальна кількість у ЄС

8 591

12 873

+49,8 %

5,3 %

Електричні вантажівки також розвиваються, але дизель все ще домінує

Ситуація на ринку легких вантажних автомобілів дещо інша. З січня по вересень 2026 року в Європейському Союзі було зареєстровано 1 073 427 нових мінівенів, що є в цілому стабільним показником порівняно з аналогічним періодом 2025 року.

Проте електричні легкі вантажні автомобілі демонструють зростання на 38,2%, що підвищує їхню частку на ринку до 14,1%, порівняно з 10,2% роком раніше.

Також читайте

Електричні вантажівки: без премії CEE, Maxus готує контрнаступ

Дизель також залишається улюбленим варіантом двигуна серед професійних покупців – їх кількість склала 838 830 одиниць, що становить 78,1% ринку. Проте цей показник знизився порівняно з 81,7%, зафіксованим у перших дев’яти місяцях 2025 року.

У сегменті електромобілів Франція залишається провідним європейським ринком: за перші дев’ять місяців було зареєстровано 34 355 таких автомобілів, що на 33,3% більше. Лише ця країна становить 22,6% від загального обсягу продажів у Європейському Союзі, причому частка електромобілів там зросла з 9,7% до 13,8%, незважаючи на те, що французький ринок комерційних автомобілів скоротився на 5,6%. На другому місці знаходиться Німеччина — 28 755 одиниць (+49,7%, частка ринку 15,2%), випереджаючи Іспанію (16 792 одиниць, +41,5%).

Що стосується рівня поширення, Нідерланди та Данія є лідерами. За даними ACEA, 84,3 % нових комерційних автомобілів, зареєстрованих у Нідерландах, є електричними, тоді як у Данії цей показник становить 43,7 %, порівняно з 29,7 % роком раніше. Швеція (32,1 %) та Португалія (24,0 %), де обсяги продажів зросли більш ніж удвічі (+146,6 %), завершують цей розширений топ. Навпаки, Італія залишається позаду з часткою лише 6,0 %.

Електричні комерційні автомобілі: топ-10 за продажами в Європі – січень–вересень 2026 року

Країна

9 місяців 2025 року

9 місяців 2026 року

Зміни

Частка електричних автомобілів

Франція

25 765

34 355

+33,3 %

13,8 %

Німеччина

19 205

28 755

+49,7 %

15,2 %

Іспанія

11 869

16 792

+41,5 %

11,4 %

Нідерланди

11 853

14 556

+22,8 %

84,3 %

Швеція

6 453

9 108

+41,1 %

32,1 %

Данія

5 579

8 273

+48,3 %

43,7 %

Італія

7 622

8 043

+5,5 %

6,0 %

Бельгія

4 101

6 171

+50,5 %

11,7 %

Португалія

2 449

6 039

+146,6 %

24,0 %

Австрія

3 323

3 667

+10,4 %

13,3 %

Загалом у ЄС

109 790

151 691

+38,2 %

14,1 %

Електричні автобуси швидко набирають популярності

Саме на ринку автобусів електрифікація досягла найбільшого прогресу з точки зору частки ринку.

Кількість зареєстрованих електричних автобусів з можливістю підзарядки зросла на 37,6% у Європейському Союзі протягом перших дев’яти місяців 2026 року. Їхня частка на ринку тепер становить 26,4%, порівняно з 22,1% роком раніше.

Дизельні автобуси залишаються домінуючими, займаючи 58,4% ринку, але їхня перевага значно менша, ніж у сегментах вантажівок та легких комерційних автомобілів. Гібридні електричні автобуси також зросли на 24%, становлячи 6,9% від усіх нових реєстрацій. Загалом європейський ринок автобусів демонструє зростання на 15,2% – з початку січня до вересня 2026 року було зареєстровано 32 695 нових транспортних засобів.

Італія, яка стала найбільшим європейським ринком автобусів, є основною двигуною цього розвитку: кількість зареєстрованих там електричних автобусів збільшилась більш ніж удвічі (+116,2 %) — до 1 970 одиниць, що становить 22,8 % від загальної кількості в Європейському Союзі. Частка електричних автобусів там сягає 36,9 %, порівняно з 22,9 % роком раніше. Польща також досягла вражаючих результатів: було зареєстровано 999 електричних автобусів проти 152 роком раніше (+557,2 %), що складає 32,2 % від загальної кількості. Франція розвивається більш помірно (+32,7 %, до 665 одиниць), причому електричні автобуси становлять лише 12,6 % від нових автобусів у цій країні.

Електричні автобуси: топ-10 за продажами в Європі – січень–вересень 2026 року

Країна

9 місяців 2025 року

9 місяців 2026 року

Зміни

Частка електричних автобусів

Італія

911

1 970

+116,2 %

36,9 %

Польща

152

999

+557,2 %

32,2 %

Німеччина

1 202

836

-30,4 %

15,9 %

Нідерланди

421

783

+86,0 %

74,9 %

Франція

501

665

+32,7 %

12,6 %

Португалія

134

642

+379,1 %

55,0 %

Швеція

698

422

-39,5 %

50,9 %

Данія

301

329

+9,3 %

64,0 %

Іспанія

323

299

-7,4 %

10,1 %

Румунія

218

239

+9,6 %

81,8 %

Загалом ЄС

6 276

8 633

+37,6 %

26,4 %